Donderdag 18 december 19.30 uur lezing Jutta Chorus
Op uitnodiging van boekhandel Wagner komt Jutta Chorus op donderdag 18 december naar aanleiding van haar boek 'Dagen van melk' naar Sassenheim. Jutta zal om 19.30 uur een lezing geven over haar boek, aansluitend kunnen er vragen gesteld worden en zal zij haar boek signeren.

Jutta Chorus is schrijver en journalist. Ze beschrijft van dichtbij prominente maatschappelijke figuren, zoals in In de ban van Fortuyn (met Menno de Galan) en Beatrix. Dwars door alle weerstand heen (2013). In 2009 verscheen de kroniek Afri. Leven in een migrantenwijk over de Rotterdamse Afrikaanderwijk. En in 2022 verscheen Alma’s dochters, vijf sprankelende en wanhopige levens in één meeslepende familiegeschiedenis. Samen met Bas Blokker werkt Chorus aan een biografie over de jonge Claus von Amsberg.

Zestien was Jutta’s opa toen hij in 1915 melk ging ophalen bij boeren in de buurt. Tegen de tijd dat Jutta werd geboren reed hij in een Mercedes en rookte hij dikke sigaren. Dit bijna Amerikaanse familieverhaal van armoe naar rijkdom speelt zich af tegen de wonderbaarlijke geschiedenis van de melkproductie in Nederland. Grootvader Leen Menken bracht met ‘Melk is goed voor elk’ de zuiveldrank aan de man en was de laatste particuliere melkproducent in Nederland. Door gesprekken met haar ooms en tantes, herinneringen van opa Leen en archiefonderzoek reconstrueert Chorus de opkomst en de nadagen van het familiebedrijf
Aanvang: De lezing vangt aan om 19.30 uur, ontvangst vanaf 19.00 uur.
Toegang: € 8,50.
Aanmelden: via onderstaande button.
Locatie: Boekhandel Wagner, Hoofdstraat 181, Sassenheim.
Gratis parkeerplaats voor de winkel.